Jak przygotować się do wizyty?
Przygotuj pełną dokumentację z leczenia okulistycznego swojego zwierzaka.
Zapisz nazwy lub przynieś opakowania leków, które były stosowane do tej pory.
Przynieś aktualne badania krwi lub inne dodatkowe badania, jeśli zwierzę miało je ostatnio wykonywane.
Weź ze sobą kaganiec jeśli twój zwierzak potrafi agresywnie się zachowywać.
W przychodni obowiązkowe jest trzymanie psiaka na smyczy a kota w transporterze.
Jeśli twoje zwierzę jest lękliwe przy badaniu weź ze sobą jego ulubione smaczki.
Jak przygotować zwierzaka do zabiegu?
Przed znieczuleniem ogólnym wymagane jest wykonanie ogólnego badania krwi oraz innych dodatkowych badań jeśli podczas konsultacji lekarz takie zleci.
W dniu zabiegu zalecana jest głodówka ok 6-8 h oraz ograniczenie wody ok 1-2 h przed zabiegiem. Jeśli twój zwierzak choruje na cukrzycę lub in. chorobę przewleką zalecenia przedzabiegowe ustalane są indywidualnie.
Jeśli twój zwierzak nie toleruje kołnierza spróbuj przed zabiegiem oswoić go z jego noszeniem. Zakładaj kołnierz na krótki czas i w trakcie noszenia nagradzaj pupila smakołykami.
Weź ze sobą kocyk i/lub zabawkę aby twój pupil w trakcie wybudzania czuł bliskie mu zapachy.
Jak zaopiekować się zwierzakiem po zabiegu?
Po narkozie zwierzę potrzebuje spokojnego, cichego, ciepłego miejsca. Po zabiegu zwierzę może mieć zawroty głowy dlatego unikajmy pozostawiania go na kanapie lub w miejscach, z których mógłby spaść. Nie pozwalajmy chodzić mu po schodach.
Nie nadwyrężajmy go długimi spacerami, zabawą lub kontaktem z innymi zwierzętami. W pierwszych dobach należy ograniczyć wyjścia tylko do załatwienia potrzeb fizjologicznych.
Po zabiegu możliwe są mdłości dlatego żywienie i pojenie powinno być ograniczone do małych porcji a podawane jedzenie powinno być miękkie i lekkostrawne. Nie należy karmić i poić zwierzaka na siłę gdyż grozi to zachłyśnięciem.
Jeśli zwierzę po zabiegu zostało zaopatrzone w kołnierz ochronny, nie należy go zdejmować do momentu zdjęcia szwów lub wizyty kontrolnej chyba, że lekarz zaleci inaczej.
Opis zabiegu i wszelkie zalecenia pozabiegowe otrzymają Państwo w wersji papierowej w momencie wydawania pacjenta do domu. W tym czasie staramy się wytłumaczyć wszelkie niejasności i odpowiedzieć na nurtujące pytania.
Prosimy czytać i trzymać się zaleceń lekarza.
Jeśli po zabiegu zostaną zaobserwowane niepokojące objawy prosimy o kontakt telefoniczny z naszą przychodnią lub najbliższą przychodnią całodobową.